Dekorasyon Seçiminde Çiçek Faktörü

Çiçekler sadece bahçede veya özel günlerde değil aynı zamanda ev dekorasyonunda da vazgeçilmez öğelerdir.

Dekorasyonu tamamlayan önemli unsurlardandır çiçekler. Karakterinizi yansıtan, huzurlu, keyifli ve şık bir dekorasyon için çiçeklerin zarafetinden faydalanın. Çiçek ve bitkilerin canlandıran, muhteşem etkisini hemen hepimiz biliriz. İster kutu gibi küçük bir daireniz ister geniş bir eviniz olsun, dekorasyonda çiçeklerin mutluluk veren etkisinden faydalanabilir, doğanın güzelliğini yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Modern ya da klasik, tarzınız ne olursa olsun evinizin uygun yerlerinde konumlandıracağınız çiçekler, hem ferah ve göz alıcı bir etki yaratacak hem de hoş kokulu, dekoratif birer aksesuar görevi üstlenecektir.

Salonlarınız Çiçek Açsın

Salon evin herkese açık, belki de en önemli mekânıdır. Salonunuzun dekorasyonuna uygun olarak seçeceğiniz renkli aranjmanlar ya da tek renkli çiçek demetleri, bu önemli mekânın şıklığını tamamlayacaktır. Salonunuz klasik tarzda dekore edilmişse ağırbaşlı orkideler, güller, lilyumlar ve leylaklar sizin için uygun tercih olacaktır. Modern çizgilerden, minimal tasarımlardan hoşlananlardansanız düz kesimli, keskin hatlara sahip vazoların içine yerleştireceğiniz çiçekler salonunuza estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Büyük bir salonunuz varsa boyu uzun, yaprakları geniş, güçlü ve yeşil bitkileri ve bonzai gibi ağaçları tercih edebilirsiniz. Nispeten daha dar oturma alanlarına sahipseniz, küçük saksılara yerleştirilmiş rengârenk çiçeklerle doğanın enerjisini evinize taşıyabilirsiniz. Salonunuzun koltuk ya da perdeleri ile uyumlu renklerde çiçekleri tercih etmenin, dekorasyona ayrı bir zarafet katacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Her Köşede Bahar Etkisi

Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı salonla sınırı değil elbette. Dilerseniz evin girişine, antreye yerleştireceğiniz bir demet çiçekle konuklarınızı karşılayabilir, mutfağınızda kullanacağınız turuncu, sarı papatyalarla, ortamın havasını yenileyebilir ve canlandırabilirsiniz. Mutfağınıza yerleştireceğiniz çiçekler, en sevdikleriniz için yapılan yemeklerin zevkle hazırlanmasını sağlayacak, yemek masanıza yerleştirdiğiniz zarif bir çiçek demeti sofranıza şıklık ve keyif katacaktır. Nemli ve ortamlarda çiçek yetiştirmek zor olsa da “banyomda da çiçek bulunsun” diyorsanız nemi seven çiçek ve bitkileri tercih etmeniz gerekecektir.

Çiçeklerle Gelen Romantizm

Yatak odanızda yumuşak ve romantik bir etki yaratmak için çiçek kullanımı eşsiz bir fırsattır. Pembe, lila ve eflatun gibi pastel tonlardaki çiçek demetleriyle zevkinize uygun bir atmosfer oluşturabilir, yasemin ya da gardenya gibi hoş kokulu saksı çiçekleriyle odanıza bahar tazeliği kazandırabilirsiniz.

Hem mis gibi kokan hem de havayı temizleme özelliği olan gardenyalar yatak odanız için en uygun seçeneklerden biri olabilir. Çiçeklerin vereceği tazelik, yenileme ve hafiflik hissiyle her yeni güne dinamik, enerjik ve mutlu bir şekilde uyanabilirsiniz.