Butik Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon günümüzde birçok ortam içerisinde kullanılmaktadır.

İş yerleri içerisindeki dekoratif görseller müşterilerin mağaza ya da söz konusu yerin beğenilmesini sağlayacaktır. Bu açıdan satış yapılan iş yerlerinde dekorasyon dikkat edilmektedir. Dekoratif bir görsel sunmak isteyen iş yerleri arasında en çok butikler bulunmaktadır. Müşterilerinin dikkatine çekmesi açısından önemli bir detay olmaktadır. Görsel açıdan estetik ve ürünlerin doğru şekilde sunulması müşteri açısından önemli detaylardır. Satış için dekoratif şekillere ve düzene dikkat edilmesi gerekmektedir.

Butik Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Butikler için önemli olan bir nokta müşterinin dışarıdan dikkatini çekmesidir. Bu amaçlar ile görsel açıdan dikkat çekecek ürünleri butik girişine yerleştirilmesi önemli olmaktadır. Ürünlerin girişe yerleştirilmesi içinde birbirleri ve çevresindeki diğer ürünler ile renk, şekil uyumları dikkat edilmelidir. Müşterilerin butik içerisinde rahat girişinin sağlanabilmesi açısından ürünlerin kapı önüne yerleştirilmeleri de dikkat edilmelidir. Stantların dik bir şekilde konması gerekmektedir.

Ortamı daraltacak şekilde yatay konulan stantlar hem müşteriyi engelleyecek hem de estetik bir görünüm vermeyerek kalabalık bir şekle neden olabilecektir. Ürünler kadar giriş konusunda mağaza vitrinine yerleştirilen ürünlerin de müşteri çekmede önemli rolü vardır. Bu nedenlerden dekoratif eşyalar ve ürünlerin kullanılması ile güzel bir görsel elde edilmektedir. Vitrinde kullanılacak ürünler renk ve şekil açısından birbirleri ile uyum sağladığı kadar tarzlarının da uyumlu olması gerekmektedir. Moda içerisinde modacılar tarafından öneri içeren ürünlerin kullanımı da ayrı bir müşteri ilgisine neden olabilecektir.

Butik İçin Gerekli Dekorlar

Ürünler kadar butiğin içerisi ve dış görünümde farkı dekor eşyaları kullanılmalıdır. Ahşap tahtalar, farklı tablolar, ışıklı levhalar, aynalar kullanılmalıdır. Butik içerisinde değişik türlerde aynaların kullanılması bir yandan da müşteri için önemli kolaylık sağlayabilecektir. Dekor içerisinde butiklerde en önemli nokta ise ışık sistemleri olmaktadır. Hem görsel açıdan hem de kullanım açısından ihtiyaç gerektirmektedir ışıklar. Ürünlerin renklerinin belli bir ışık aydınlığı ile müşterilere sunulması önemlidir. Işıklandırma amaçlı kullanılan farklı ürünler de dikkat çekici olabilecektir

.