Evinizi Sımsıcak Bir Havaya Sokacak Dekorasyon Fikirleri

Önceden ev dekorasyonu için, bir uzmandan yardım almak ya da insanların kendi zevkleri doğrultusunda evlerini dekore etmeleri pek yaygın değildi.

Evinize girdiğiniz anda sizi karşılayan huzurlu ama bir o kadar göze hoş gelen, evi en soğuk kış aylarında bile sımsıcak bir havaya sokacak dekorasyon fikirleri ile ilgileniyorsanız ve evinize yepyeni bir ruh kazandırmak istiyorsanız, evi sımsıcak bir havaya sokacak dekorasyon fikirleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Önceden ev dekorasyonu için, bir uzmandan yardım almak ya da insanların kendi zevkleri doğrultusunda evlerini dekore etmeleri pek yaygın değildi. Değişen dünya ile birlikte dekorasyon kavramı da yepyeni bir anlam kazanarak hiç kimsenin önemsememezlik yapamayacağı bir olgu haline geldi.

Dekorasyon, bir mekânın en önemli unsurlarından biridir. Doğru mekânlarda, doğru dekoratif ürünlerle yaratılacak bir ortam ile insanların algısını, havasını ve duygu durumlarını değiştirebilmek mümkündür. Son zamanlarda yapılan ev dekorları, estetik zevk bir yana işlevsellik yönüyle de ön plana çıkmaktadır. Bu değerlere sahip bir dekorasyon fikri, evinizi sıcak bir havaya büründürmekte size yardımcı olacaktır. Çeşitli örneklerle görsel açıdan evinizi nasıl zenginleştireceğiniz ve işlevsel olarak nasıl değerli bir yer haline getirebileceğiniz fikirleri bu yazımızda bulacaksınız.

Duvar Kâğıdını Kendin Yap

Bu fikir ekonomik olarak rahatlık sağlamaktadır. Üstelik tamamen öznel bir deneyim sunmaktadır.

Koleksiyon Oluşturun

Koleksiyoner olup olmamanız önemli değil. Kendi hobiniz ile yaratabileceğiniz küçük bir koleksiyon sergisi, evinize büyük bir hava katacaktır.

Sıcak Renkler

Özellikle turkuaz ve portakal rengi, salonunuzun duvarlarına sıcak bir hava katacaktır. Sadece boya yapma fikri bile, sizin evinize karşı hislerinizde kıpırtılara yol açacaktır. Kendi zevklerinize göre, otantik renkler belirleyin.

Atmayın & Dönüştürün

Evinizdeki her şey, bir silikon tabancası yardımıyla harika dekorasyonlara dönüşebilir. Atılacak eşyalarınıza bakarak onlardan neler yaratabileceğinizi düşünün. Özellikle duvarlarınıza yaptığınız raflar, evinizin sıcak bir havaya bürünmesini kolaylaştıracaktır.

Etiket Kullanın

Özellikle mutfağınızda, kavanozlara yapıştıracağınız etiketler, evinizi bambaşka bir havaya sokarken mutfaktaki karmaşayı da çözecektir.

Boş Şişelerden Yeni Tasarımlar Yaratın

Boş şişelerden yapacağınız lambalar evinize bambaşka bir hava katarken misafirleriniz tarafından çok beğenilecektir.

Abajür Süsleme

Tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak süsleyeceğiniz abajurlerle, renkli ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Sarı Işık Kullanın

Sarı ışık evinizin havasını tamamen değiştirecektir. Masa lambası ve abajurlar evinizde bambaşka bir ortam hazırlayacaktır. Üstelik her ortama uyumlu olacaklardır.

Fotoğraf Çerçeveleri

Duvarlarınıza asacağınız fotoğraf çerçeveleri ile evinizde hem anılar arasında yolculuğa çıkabilecek hem de sımsıcak bir ortam yakalayacaksınız.

Minik Tekerlekler

Minik tekerlekler, dekorasyonunuzda yapacağınız değişiklikleri kolaylaştıracaktır.