Dekorasyon Gardrop Önerileri

Günlük yaşamımızda kullandığımız çok çeşitli ev araç gereçleri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de yatak odalarında kullanılan gardıroplardır.

Yatak odasındaki en büyük yardımcılardan biri olan bu mobilya türü günümüzde artık kıyafetlerin yanında birçok farklı türden eşyayı da içinde barındırarak dağınıklığın ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

 Gardırop Seçimindeki Etkenler

Evler için gardırop seçilirken, ilk olarak yatak odasının büyüklüğüne göre bir tercih yapılmalı. Odanın içerisinde kullanıma engel olacak büyüklükteki gardıroplardan kaçınılmalıdır. Seçim yaparken bir diğer etken ise, gardırobun fonksiyonel özellikleridir. Çekmece sayısı, rafları ve askı bölümü bu seçimi yaparken önemli bir etken oluşturur. Dekorasyon açısından göze hoş gelen bir yapı ve renkte olması evin şık görünmesine de yardımcı olur. Çekmecelerin en altta yer almaması, sürgü kapılı dolapların bir süre sonra tamir gerektirmesi gibi etkenler gardırop alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur.

Minimal Tasarım Gardıroplar

Yatak odalarında fazlası ile tercih edilen bir gardırop modeli ise minimal tasarımlardır. Bu dekorasyon modelinin en önemli özelliği duvara gömme bir şekilde tasarlanmış olmasıdır. Farklı renk ve tasarımları ile odada bir gardırop yüzeyi görünür.

Bölme Duvarlı Gardıropla

Bu dekorasyon modeli ile yalnızca yatak odasında değil, evin başka bölümlerinde yararlanabilirsiniz. Kullanışlı ve dekoratif olması yönüyle avantajlıdır. Son zamanlardaki modern tarzlarla yapılmış gardıropları tercih edebilirsiniz.

Buzlu Cam Gardıroplar

Yatak odasında, kıyafetlerin, yatak çarşaf örtülerinin karmaşasından kurtulmak adına kullanabilecek gardıropların aynı zamanda göz yormadan, güzel görünen bir tasarım modelidir buzlu cam gardıropları. Gardrop camının da tamamen şeffaf veya görünmemesi ise tamamen size kalmış.

Gençler İçin Gardıroplar

Aile fertlerinden, gençlerin odalarında olan gardıropların onlara uygun şekilde tasarlanmış olması onları psikolojik açıdan olumlu yönde etkiler. Seçilen gardırop modelinin onların istediği, sevdiği, ilgi duyduğu karakterler ile tasarım ile seçilebilir. Gemici konsepti, ağaç tasarımı, bir çizgi film karakteri bu tasarımların öne çıkan modelleridir.

Konteyner Tasarım Gardıroplar

Siyah kütleleri olan bu sistemli yapı yatak odaları ve giyinme odaları gibi alanlarda kullanılabilir. Modern bir tarza sahip olan bu gardırop modellerinde şıklık ön plandadır. Kullanılan sürgü kapılar zamanla tahrip olsa da kullanım açısından oldukça pratiktir. Kıyafet ve eşyaların muhafazası açısından tercih edilebilecek bu tasarımın farklı boyutlarından yararlanılabilir.

Siyah Ve Aynalı Gardırop Modelleri

Yatak odasında derinlik ve şıklığın bir arada olmasını istiyorsanız eğer, siyah renkte ve aynalara sahip gardırop tasarımlarını tercih etmelisiniz. Koyu rengin göz yormaması ve aynaların odanın geniş görünmesini sağlaması bu tarz modellerin en büyük artılarından bir tanesidir.