BURÇLARA GÖRE EV DEKORASYONU NASIL YAPILMALIDIR? SİZİ HANGİ TARZ SİMGELİYOR?

Burçlara göre ev dekorasyonu nasıl yapılır? Burcunuzun özellikleri neler? Gelin hep birlikte yazımızı okuyarak öğrenelim.

Kişilik özelliklerimizi yansıtan burçlar, aynı zamanda da tüm zevk ve ihtiyaçlarımıza karşılıyor. Bu nedenle de hayatımızı şekil verirken ve kararsız kaldığımız her an burcumuza uygun bir şekilde hareket etmemizde fayda var. Peki söz konusu ev dekorasyonumuz ise?

Cevap basit, hayatımızın her alanında olduğu gibi ev dekorasyonu; salon dekorasyonu, yatak odası dekorasyonu gibi alanlarımızı burcumuzun yani kısacası bizim özelliklerimize göre dekore etmemiz bize pozitif bir enerji verirken aynı zamanda da daha mutlu bir yaşam sürmemize neden olacaktır. 

Şimdi gelin birlikte 12 tane burcu ve burçların, ev dekorasyonun da ve gündelik hayatında nelerden hoşlandığına bir göz gezdirelim.

KOÇ BURCU

Koç burçlarını, 12 tane burcun arasından belki de en enerjik ve en aktif burçların arasında gelmektedir. Bu nedenle de koç burcu ev dekorasyonu dediğimiz zaman, akla gelen ilk şey dinamik ve stil sahibi ev dekorasyonları olmalı. Sıcak renkleri seven koç burçları aynı zamanda da özgürlüğüne oldukça düşkün bir burç olduğu için salon ve yatak odası gibi en çok kullanılan yaşam alanlarında minimallikten hoşlanırlar. Bu sayede çok daha serbest bir alana sahip olurlar ve kendilerini çok daha özgür hissederler. 


BOĞA BURCU

Dekorasyon için yaratılan burçların başında boğa burçları gelir. Bu burca sahip olan insanlar, dekoratif ve mimari zekaları çok daha önce olan kişiliklere sahiptir. Özel bir dekorasyon zevkine sahip olan boğa burçları, zengin ve gösterişli mobilyaları çok severler. Klasik ve avangard mobilya olarak adlandırabileceğimiz mobilya tarzını kendine yakın hisseden boğa burçları, kesinlikle toprak tonları için yaratılmıştır!

Eğer bir boğa burcu insanıysanız, mobilyalarınıza çiçek veya empirme desenleri ile renk katabilirsiniz. Bu sayede hem kendinizi hem de ruhunuzu dinlendirmiş olursunuz.


İKİZLER BURCU

“Evde arkadaşlar ile vakit geçirmek” tam da bir ikizler burcunun yapmak isteyeceği şeylerden biri. Bu istek doğrultusunda da ev dekorasyonu beraberinde geliyor. Arkadaşları veya ailesi ile evde vakit geçirmeyi seven ikizler burcu için en önemli şey; oyun alanı. Bu nedenle de bir ikizler burcunun evine gittiğiniz zaman minimalist mobilyaları görebilirsiniz. Aynı zamanda da renkli ve bir o kadar da değişken bir kişiliğe sahip olan ikizler burcunun evinde en çok göreceğiniz renkler kontrast renkler olacaktır! 


YENGEÇ BURCU

Eve düşkünlüğü ile bilinen yengeç burcunun, ev dekorasyonları da kendileri gibi sıcak ve içtendir. Özellikle nötr renkleri tercih eden ve dinginlik ile yaşam bulan yengeç burçları, ev dekorasyonlarında huzuru ve şıklığı bir arada kullanmayı sever. O nedenle de bir eve girdiğiniz zaman genellikle pastel tonlar kullanışmış ve modern mobilyalar görüyorsanız, emin olun ki bir yengeç evidir!


ASLAN BURCU

Gösterişi seven burçların başında aslan burcu gelmektedir. Şüphesiz ki bir aslan burcu ev dekorasyonunu, yüz metre öteden tanıyabilirsiniz! altın varaklar, altın oymalar, işlemeler… Görkemli ışıltıların hakim olduğu aslan burcu evinde, klasik mobilyalara rastlamak çok normal.  Hem zarif hem şık hem de gösterişli.. Kesinlikle bu kelimeler bir aslanı temsil ediyor.


BAŞAK BURCU

Fazla aksesuar sevmeyen ve genellikle sadeliği tercih eden düzen insanı başak burçları.. Kesinlikle sadece işlevsel mobilyaların kullanıldığı mobilayarın arasında yaşayabilen başak burçları, asla abartıyı sevmezler. Aynı zamanda da nötr renklere zaafı bulunan başak burçları minimalist mobilyaları ve modern mobilyaları, dekore etmekten oldukça büyük bir keyif alır.


TERAZİ BURCU

Oldukça enerjik bir yapıya sahip olan terazi burçları, ev dekorasyonunda renkleri ve desenleri tercih etmeyi çok severler. Farklı olmayı seven bu burç insanları, yüksek enerjilerini göstermek ve her gün daha da hissetmek için evlerinde genellikle yapaylıktan tamamen uzak, canlı dekorlar ve aksesuarlar kullanmayı severler. 


AKREP BURCU

Genellikle siyah ve beyazın uyumundan etkilenen akrep burçları, sadeliği severler. Sadeliğin yanı sıra da dikkat çekiciliği önemseyen bu burç insanları, ev dekorasyonlarında daha keskin ve kalıp mobilyalar kullanmalıdır. Dikkat çekici ve bir o kadar da sıradışı..


YAY BURCU

En özgürlükçü ve gezgin burç olarak bilinen yay burçları, tüm bu özellikleri ev dekorasyonlarına yansıtmayı çok sever. Doğayı ve insanı oldukça fazla önemseyen ve seven yay burcunun da özellikle salon ve yatak odasında, insandan ve doğadan birçok aksesuar ve mobilya görebilirsiniz. Anılarını sergilemeyi seven yay burçları; konforlu, rahat ve işlevsel mobilyaları kullanmalıdır. 


OĞLAK BURCU

Uyum ve düzen insanı olan oğlak burçları, burcunun vermiş olduğu disiplin özelliğinden dolayı ev dekorasyonunu da bu şekilde yapar. Muntazam ve genellikle kaliteli mobilyalar kullanmayı seven oğlak burçları, ev dekorasyonlarında sadelikten düzenden ve tekdüze renklerden yanadır. 


KOVA BURCU

Entelektüel ve yaratıcı olma özellikleri bilinen kova burçları, sosyal çevre ve teknolojiyi bir arada kullanmaya bayılır. Hemen hemen her odasında bir kitaplığı bulunan kova burcu ev dekorasyonlarında, fark yaratan objeler ve sürrealist dekorlar kullanılabilir. 


BALIK BURCU

Konfor ön planda tutan balık burçları, aynı zamanda da duygusallığı ve romantikliği ile bilinir. Genellikle country mobilya tarzına daha çok ilgi duyan balık burçları, ev dekorasyonlarını yaparken romantik mobilya ve ev aksesuarlarından yararlanabilir. Bu tip alanlarda çok daha mutlu olacak olan balık burçları genellikle pastel tonlarda kendini ve huzuru bulabilir.