MODERN SALON TAKIMLARI VE PERDE DEKORASYONLARI

Modern perde modelleri ve modern salon takımlarının nasıl dekore edilmesi gerektiğini merak ediyorsanız, yazımızı okuyabilirsiniz.

Perdeler, evi olduğundan daha şık gösteren ve aynı zamanda da mahremiyeti koruyan ev dekorasyon ürünlerinden biridir. Bu nedenle de perde modelleri herhangi bir mobilya veya modern salon aksesuarından daha çok evin demirbaşları arasında yer alması gerekmektedir. Özellikle modern salonlarda tamamen şıklığı belirleyen perdeleri seçerken birçok farklı şekilde araştırma yapılması ve dikkatli olunması gerekmekte. 

Öncelikli olan modern salon dekorasyonları yapılırken, salon takımları alındığı sırada perde modelleri de kafada belirlenmiş olması gerekiyor. Kesinlikle ayrı düşünülmemesi gereken modern salon takımları ve modern perde modelleri, bir araya geldiği zaman muhteşem bir ev dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Modern salon takımları ve modern perde modelleri seçilirken…

Az öncede belirttiğimiz gibi perde, bir evin tüm havasını çok farklı şekillerde etkileyebilir. Evinizdeki mobilyaya uygun olarak seçeceğiniz perde modelleri yaratmış olduğunuz dekorasyonu olumlu yönde etkileyebileceği gibi seçmiş olduğunuz kötü bir perde modeli dekorasyonu çok kötü bir hale de getirebilir. Modern perdeler seçilirken öncelikle göz önüne alınması gereken başlıca şey oturma odası veya salondaki mobilyaların tarzıdır. Diğer bir göz önüne alınması gereken konu ise kişinin bütçesi olmalıdır. 

Özellikle son zamanlarda modern oturma odası perde modelleri dendiği zaman ilk akla gelen perde modeli “stor perde” oluyor. Oldukça uygun fiyatlı olan bu perde modelleri modern ev dekorasyonu desteklemektedir. Aynı zamanda da oldukça kullanışlı ve pratik bir perde modelidir. 

Modern salon dekorasyonu veya modern ev dekorasyonunu destekleyecek olan diğer bir perde modeli de kruvaze perde modelidir. Stor perde gibi modern dekorasyon dendiği zamanda ilk akla gelen ve son zamanlarda da sıkça kullanılarak tavsiye edilen kruvaze perde modelleri 2020 dekorasyon fikirlerinde ve 2020 dekorasyon trendlerinde en çok tercih edilen perde modelleri arasında birinci olmuştur. 

Perde modelleri arasında asla trendi geçmeyen bir diğer perde modeli de zebra stor perde modelleridir. Modern, spor ve aynı zamanda da daha lüks bir görüntü yaratan zebra stor perde modelleri, ev ve işyerleri için oldukça ideal bir seçenektir. Leke tutmayan ve silinebilen materyaller ile üretilen zebra stor perde, temizlik işlerinde kolaylık sağladığından dolayı özellikle hanımların modern ev dekorasyonlarında sıklıkla tercih ettiği bir perde modelidir. 

Perde modellerinde seçenekler neredeyse sınırsız diyebileceğimiz kadar fazla. Ancak amaç modern bir ev dekorasyonu oluşturmak ise seçenekler biraz daralabiliyor. Klasik olan ev dekorasyonlarının dışına çıkarak çok daha spor bir alan oluşturmak için kullanılan bir diğer perde modeli ise jaluzi perde. Birbirinden farklı renklerde bulabileceğiniz, kolay temizlenebilen  bu modern perde modelleri, modern salon aksesuarları ile bir araya geldiğinde oldukça ahengi yüksek bir enerji yaratmanıza olanak sağlayacaktır. 

Alışılmış olan…

Aslında yeni dönem perde modelleri dışında kalan ve pek de modern bir görüntü yansıtmayan daha çok klasik salon dekorasyonuna uygun olan tül ve fon perdeleri de modern bir görüntüye getirebilirsiniz. Seçeceğiniz düz ve desensiz bir tül ile yine seçeceğiniz daha pastel tonlardaki fon perde veya güneşlik perde ile evinizdeki klasik havayı daha modern bir görüntüye sokabilirsiniz. Unutmayın! Yapmanız gereken tek şey daha düz renkler ve modeller kullanmak.

Eğer sizler de tüm bu perde modellerini bir arada görmek ve perde dekorasyonu ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız İstanbul İkitelli’de bulunan Masko Mobilya Kenti’ne gelebilir veya masko.com.tr adresinden güncel perde modellerine ulaşarak firmalarımız ile iletişime geçebilirsiniz.