EV DEKORASYONUNDA HALININ ÖNEMİ

Tüm halı modelleri ve uygun halı fiyatlarının tamamı Masko Mobilya Kenti'nde.

Halılar tamamlayıcı ev dekorasyon ürünleri olduğu için “halı seçimleri” de oldukça önemlidir. Bu nedenlede halı seçimi yapılırken oldukça titiz davranılması gereklidir. Seçeceğiniz kötü bir halı modeli veya ev ile uyumsuz bir halı ile tüm ev dekorasyonunuzu kötü bir hale getirebilirsiniz. Bu yüzden de halı seçiminizi, mobilya ve perdelerinizi seçtikten sonra seçmenizde fayda var. Seçtiğiniz halı hem mobilya hem de perdelerin renkleri ile uyumlu olmalı aynı zamanda da kullanım açısından işlevsel olmalıdır. 

Halı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Halı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu az öncede belirttiğimiz gibi mobilya ve diğer ev dekorasyonlarının halı ile uyumudur. Örneğin modern bir ev mobilyasına veya ev dekorasyonuna sahipseniz seçeceğiniz halı, daha düz renklerde ve modern halı modellerinden olmalıdır. Eğer desenli döşemeli kumaşlara sahip mobilyalarınız veya perdeleriniz bulunuyorsa daha düz renkli halılar ve daha sade modellerde halı semekte fayda var. Bu sayede evinizin içerisindeki karmaşadan ve göz yorgunluğundan kurtulmuş olursunuz.

Ancak…

Yoğun görüntüyü veya klasik bir görüntüyü seviyor, renklerden besleniyor veya bu tarzı benimsiyorsanız, mobilyalarınız desen ve modellerine uygun yine aynı desen ve mobilyalarda halı modelleri seçerek karmaşadan bir şıklık çıkartabilirsiniz. 

Eviniz küçük bir alansa ve küçük oda dekorasyonu yapmak istiyorsanız, seçeceğiniz halının; açık renkli halı modellerinden olması size ekstra bir alan ve ferahlık varmış hissi yaratacaktır.Bununla birlikte de koridor ve kapı girişindeki halılarınızı seçerken koyu renkli halı modelleri ve desenli halı modelleri seçmeniz sizi artıya çıkartacaktır. Unutmayın ki bu alanlar en çok kirlenen alanlardır!

 

Halı Nasıl Saklanmalıdır?

Halı bulunan alanlar sürekli havalandırılmalıdır. Çünkü bazı halıların nem tutma özelliği olduğu için kötü kokuya neden olabilir. Aynı zamanda da ağır mobilyaların altında kalan halılar pek fazla oynatılmamalıdır. Çünkü halılarda iz kalacaktır. Eğer üstünde iz bulunursa bir fırça veya rulo ile tarayarak halının eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Modern halı modelleri, klasik halı modelleri, country halı modelleri ve avangard halı gibi birçok farklı halı modellerini bir arada bulabilmek ve incelemek için Masko Mobilya Kenti’ne gelebilirsiniz. Bununla birlikte de eğer elinizde var olan bir halı ve bu halıyı değiştirmek istemiyor ama farklı bir hava katmak istiyorsanız halı örtüsü kullanabilirsiniz.  Uygun halı fiyatlarını Masko’da bulabilirsiniz.