EVLERDE İLKBAHAR DEKORASYONU VE 2020 BAHAR TRENDLERİ

Masko Mobilya Kenti'ne uğrayarak en güzel ve en kaliteli bahar ev dekorasyonuna yakışan ev dekorasyon ürünlerini yakından inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İlkbahar aylarının gelip çatması ile birlikte havalarda ısındı. Artık sıcağın ve doğanın uyanışını çok daha net bir şekilde görebiliyoruz. Huzurun, çiçeklerin, güneşin ve daha birçok olumlu hissi uyandıran etkenlerin mevsimi olan ilkbahar hayatımızın her alanında olduğu gibi ev dekorasyonumuzda da etkili olmaya başladı diyebiliriz. Canlılığı ve doğayı evine taşımak isteyen kişiler şimdiden “bahar ev dekorasyonu” araştırmaları yapmaya başladı bile. Hem bu araştırmaları yapmaya başlayan kişiler için hem de aklına olmayan ama bu sıcaklığı ruhunun derinliklerinde hissetmek isteyenler için 2020 mobilya renkleri, 2020 mobilya modelleri ve 2020 bahar mobilya trendleri hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Gelin hep birlikte bu bahar sezonda da birlikte dekorasyon fikirleri oluşturalım.

İLK OLARAK SALON DEKORAYONUNDAN BAŞLAYALIM

Ev dekorasyonu veya ev dekorasyon ürünleri dendiği zaman ilk önce akla elbette ki akla salon dekorasyonu ya da oturma odası dekorasyonu geliyor. Bu nedenle de eminiz ki sizler de bahar dekorasyonu diye düşündüğünüz zaman kurmuş olduğunu dekorasyon fikirlerini ve ilkbahar resmini salon ve oturma odası takımlarınızda düşündünüz. O yüzden de bahar ev dekorasyonları hakkında ilk fikirleri bu alanlardan vermeyi uygun gördük.

Salonda Bahar Dekorasyonu

Salonunuzu bahar dekorasyonuna döndürmek istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey renkleri salonunuza getirmek olmalı. Bu süre içerisinde duvarınızı boyayarak veya duvar kağıdı seçerek başlayabilirsiniz. Eğer duvarlarınızı boyamak istemiyorsanız, koltuk takımlarınız üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Çiçekli yastıklar veya çiçekli kumaşlar ile koltuk takımlarınızı yeniden kaplatabilirsiniz.

Kahverengi, siyah, bordo, füme gibi daha soğuk renkleri rafa kaldırarak pembe, yeşil, sarı, kırmızı gibi daha canlı renkleri bir araya getirerek daha fresh bir görüntü yaratırsanız o ilkbahar görüntüsünü daha iyi hissedebilirsiniz. Eğer sizler de sıfırdan bir değişiklik isteyenlerdenseniz; çiçeklerin, ekoselerin, bordürlerin hakim olduğu country koltuk takımı modellerini inceleyebilir ve 2020 mobilya trendleri arasında bulunan tek renk -genellikle neon renkler-in hâkim olduğu berjerler ile bütünlenen bir salon dekorasyonu hayal edebilirsiniz.

Salonları bahar dekorasyonuna uygun hale getirmenin diğer bir avantajı da, zaten gün içinde yorulmuş olduğunuz zaman dilimlerinde evinize geldiğiniz de huzuru bulmaktadır. En çok evlerde geçirilen zaman da salon ve oturma odalarında olduğu için önceliğinizi bu alana entegre etmeniz sizin için daha büyük bir avantaj sağlayacaktır. Koltuk takımı ve duvar kağıtlarını da hallettikten sonra diğer önemli alan genellikle salonlarda bulunan yemek odalarıdır. Yemek odalarınızı ilkbahar dekorasyonuna uygun olarak seçerken yapmanız gereken ilk şey klasik yemek odası bunun gibi ağır yemek odalarından kaçmak olmalı. Daha modern tarzda seçeceğiniz yemek odası takımları istediğiniz ilkbahar resmini çok daha iyi yansıtacaktır. Özellikle ahşap yemek odası takımları ve metal yemek odası takımları hem bu sezonun trendleri arasında hem de istediğiniz tarza en uygun olan yemek odası takımları arasında.

Baharın Tüm Huzuru ve Güzellikleri Sizinle Olsun…

İlkbaharın insanların psikolojileri ve fizikleri üzerinde oldukça önemli etkileri vardır. Hele de bu bahar pozitifliğini hayatımızın her alanına yansıtırsak bu gelişmeler gün geçtikçe daha iyiye gider. Az öncede yazdığımız gibi koltuk takımları, yemek odası takımları, duvar kağıtları, berjerler, tv üniteleri ve daha bir sürü ev dekorasyon ürünü bahar ile harmanlandığı zaman sizi çok daha mutlu kılacaktır. Tüm bu genel ev dekorasyonları ile birlikte dekore edilecek ve sizi çok mutlu edecek bir alan vardır ki belki den baharın güzel keyfi olarak çıkacaktır diyebiliriz. Hobi alanı… Bu alanı yaparken ahşap kitaplık, açık renkli bir berjer, ilkbahar tabloları ve çiçekli duvar kâğıtları sizin için yeterli olacaktır.

Gerekli ev mobilyaları  ve birazda hayal gücü ile bahara en çok yakışan renkli ve çiçekli salon dekorasyonunuzu tamamladığınıza göre sıra artık yatak odanızı tasarlamaya geldi. Bir daha ki blog yazımızda da hep birlikte bahar ev dekorasyonunu “yatak odası takımları”mıza göre kullanılabilir bir hale getireceğiz.

Şimdi sizler de aklınıza oluşan fikirleri canlandırmak ve evinize taşımak istiyorsanız dünyanın en büyük çarşısı olan Masko Mobilya Kenti’ne gelerek birbirinden güzel ve şık ev mobilyalarını inceleyebilirsiniz.