2020 DEKORASYON FİKİRLERİNİN EN TRENDİ: KÖŞE KOLTUK TAKIMLARI

Köşe koltuk ve köşe koltuk modellerinin nasıl seçildiğini ve nasıl dekore edildiğini sizler için derledik. 2020 köşe koltuk takımı dekorasyon fikirlerini inceleyelim.

Yaşam alanlarına uygulanan dekorasyonların özellikle 2020 mobilya seçenekleri arasında en çok kullanılan ve en trend olan “köşe koltuk” oluyor. L biçimi ile evde bulunan en izbe ve kullanışsız alanı bile kendine yuva yapabilecek olan köşe koltuk takımları, kullanım alanları ve kullanım şekilleri açısından çok avantajlı. Yaratmak istediğiniz enerjiyi fazlası ile karşılayabilen köşe koltuk modelleri, özellikle modern tarzın hakim olduğu salon ve oturma odası dekorasyonlarında ön plana çıkıyor.

Eğer siz de yeni evlenmek üzere olan bir çift ya da evini yenilemek isteyen biriyseniz ve aynı zamanda da küçük oda dekorasyonu yapacaksanız mobilya seçiminiz “köşe koltuk”tan yana olmalı. Şimdi gelin hep birlikte köşe koltuk takımları “nasıl seçilmeli” ve “nasıl dekorasyona dahil edilmeli” şeklindeki, aklımıza takılan soruları cevaplayalım.

Köşe Koltuklarda Boyut Problemi

Köşe koltuk takımı seçilirken en fazla dikkat edilmesi gereken özellik “boyut” olmalıdır. Konumlandıracağınız alana göre büyük ya da küçük seçeneklerin arasından size en uygun olanı seçerek daha kaliteli ve daha verimli bir alan yaratabilirsiniz. Unutmayın ki salon veya oturma odası dekorasyonları sadece tv koltuk takımından ibaret değildir.

Tv ünitesi, yemek odası takımı, aydınlatmalar, aksesuarlar ve bunlar gibi daha birçok dekorasyon ürününün kullanıldığı alanlarda koltuk takımlarını özellikle de köşe koltuk takımlarının boyutlarını ayarlamak size daha geniş bir alan ve daha düzenli bir ortam yaratacaktır.

Model ve Rahatlık

Evlerin en çok kullanılan ve en sık misafire ev sahipliği yapan alanları salon ve oturma odaları oldukları için seçmiş olduğunuz köşe koltuk modelleri de rahat ve genel havaya uyumlu olmalıdır. Seçtiğiniz takımı; kontrast ya da aynı renklerdeki yastıklar, koltuk örtüleri gibi minik detay aksesuarlar kullanarak istediğiniz tarza döndürebilir ve daha rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap Detaylar

Bu 2020 dekorasyon fikirleri sezonunun en vazgeçilmez unsuru ahşap. Yoğun olarak ahşap kullanımını sevmeyen kişiler, hayatlarının en az bir bölümünde detay olarak ahşaptan yana. Sizler de daha şık ve kaliteli görünmesini sağlamak için köşe koltuklarınızın tercihini ahşap detaylı olanlardan yana yapmalısınız.

Eğer bütünlüğün bozulacağını düşünüyorsanız ama yine de ahşap kullanımını görmek istiyorsanız; ahşap sehpa, ahşap tv ünitesi, ahşap kitaplık gibi dekorasyon ürünleri kullanarak bütünselliği sağlayabilirsiniz.

Berjer Kullanımı

Orta sehpa kullandınız, köşe koltuk takımınızı genel ev dekorasyonuna göre seçtiniz ama yine de bir eksiklik var gibi geliyorsa, siz de berjerci tayfadansınız demektir. Tekli kullanıma uygun olan berjerler, uygun model ve renkler de seçildiği zaman köşe koltuk takımı modellerine çok iyi bir uyum sağlayacağı için dekorasyonun tamamlayıcısı niteliğindedir.

Köşe koltuk takımınıza uygun berjeri seçerken üç türlü farklı yol izleyebilirsiniz. İster köşe takımı ile aynı renk olan berjer modellerini kullanarak sade ve klasik bir görüntü yakalayabilir, isterseniz kontrast renklerde bir berjer kullanarak daha modern bir görüntü yakalayabilir, isterseniz de köşe koltuk takımınıza uygun desenli veya çiçekli bir berjer kullanarak daha country bir hava yakalayabilirsiniz. Elbette ki tüm bu fikirler sadece sizin zevk ve tercihiniz doğrultusunda seçilecektir.

Sizin ise tek yapmanız gereken Masko Mobilya Kenti’ne gelerek köşe koltuk takımlarını ve yanında kullanacağınız aksesuarları incelemek ya da sitemizden ulaşmak olacaktır. Köşe koltuk takımlarını incelemek için buraya tıklayın.