Kitap Kurtları İçin Kitaplık Seçimi Önerileri

Aradığınız kitaplık ve kitaplık modelleri, uygun fiyat ve bol çeşitleri ile Masko'da sizleri bekliyor.

Kitaplıklar, çok uzun yıllardır ev dekorasyonunun en çok tercih edilen aksesuarlarından biri olmuştur. Teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda evlerimizde kullandığımız büyük büyük ansiklopedileri sıraladığımız kitaplıklarımız, o zamanların ev dekorasyonlarında genellikle yatak odası ya da genç odalarında konumlandırılmaktaydı. Fakat daha sonraları özellikle kitap kurtları tarafından yaşamın her alanına dahil edilen kitaplar ve kitapların evleri, oturma odası ve salonlarda da yerini almaya başladı. Şimdilerde ev dekorasyonlarının en renkli aksesuarı olan kitaplıkların, “evlerde nasıl konumlandırılmalı ve kitaplık seçerken nelere dikkat edilmeli” gibi sorularının hepsini yazımızın devamında birlikte inceleyelim.

Kitaplıklarımızı seçerken belli başlı dikkat etmemiz gereken şeyler bulunmaktadır. Özellikle büyük bir kitap arşiviniz varsa ve buna uygun bir kitaplık seçeceğiniz düşünülürse, kitaplığınızın evin en çok kullanılan alanlarından birinde durduğu için belli başlı dikkat seçeneklerine uygun olarak satın alınması gerektiğini de unutmamak gerekiyor. Çünkü bilinçsiz alınan kitaplıklar, hem kitaplara zarar verip hem de ev dekorasyonu bütünlüğünde olumsuz bir hal alarak estetikten uzak görüntülere yol açabilir.

Kitaplık Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

. Öncelikle kitaplık seçimi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şey kitaplığınızı nereye koyacağınız olmalıdır. Evinizin konumunu ve ihtiyacınız olan kitaplık boyutunu değerlendirdikten sonra satın alma işlemini gerçekleştirmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü büyük bir kitap arşivine sahipseniz, alacağınız kitaplık da bu büyüklükte olmalıdır.

. Diğer bir dikkat etmeniz gereken şey ise seçeceğiniz kitaplığın diğer mobilyalar ile uyumlu olmasıdır. Örneğin evinizde modern bir dekorasyon hakimse sizin de seçeceğiniz kitaplık bu tarzda olmalıdır. Bu sayede ev dekorasyonunuzda bütünlük sağlayabilir ve genel havayı bozmamış olursunuz.

. Kitaplığınızı seçerken hangi maddeden yapılmış olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle son zamanlarda kitaplık yapımlarında kullanılan ahşap ve metal sizinde ilk tercihiniz olmalı. Çünkü hiçbir dış etkiden etkilenmeyen ahşap ve metaller hem kitaplarınızı rutubetten koruyarak uzun süre kullanmanızı sağlayacak hem de ev dekorasyonunuzda daha doğal bir hava yaratılmasını sağlayacaktır.

. Arşivinizi kitaplığa yerleştirdikten sonra kitaplığınızı vazo, fotoğraf gibi ürünlerle desteklemek ve daha şık bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle de kitaplığınız tamamen tercihinize göre raflı olabilir. Bu sayede hem daha klâs bir görünüm elde edebilir hem de sevdiklerinizin fotoğraflarını her daim gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

Kitaplığınızı Daha Havalı Bir Hale Nasıl Getirebilirsiniz?

Seçmiş olduğunuz kitaplığı evinize getirip yerleştirdikten sonra yapacağınız küçük dokunuşlar ile o alanı daha sevimli ve daha enerjik bir hale getirebilirsiniz.  O alanı kendinize çalışma alanı ya da kitap okuma olanı olarak tahsis edebilirsiniz. Örneğin, kitaplığınızın bulunduğu alanı farklı duvar kağıtları ile daha masum ve doğal bir hale getirebilir aynı zamanda o alana koyacağınız berjer ve masa lambaları ile de kitap okuma ve araştırma yapma saatlerini daha verimli geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

Yaratacağınız bu efektif ortam ile huzurlu saatler geçirebilirsiniz. Sizler de birbirinden şık kitaplıklarımızı incelemek ve satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.