Retro Seveler İçin 2020 Klasik Koltuk Takımları

Retro mobilya seven biriyseniz 2020 klasik koltuk takımı hakkındaki yazımızı inceleyerek ev dekorasyonu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Eskinin yeni, yeninin de eski olduğu günümüzde; teknoloji, moda, sanat, kültür ve daha birçok temel özelliğimizin değişmesiyle birlikte elbette ki kaçınılmaz son olan mobilya sektörü de değişti. Artık eskiye özlem çok daha fazla artmış durumda. Sıkıcı hayat şartları ve bunaltıcı iş hayatının arasında insan, özellikle evinde otururken çocukluğundan, görmüş ya da izlemiş olduğu eski Yeşilçam filmlerinden izler arıyor. Tabi ki de bunu en ideal olan yolla yapıyor. Yani mobilya tarzı değişikliği ile.

Retro Mobilya… Retro Koltuk Takımı…

Retro mobilyalar, 1950 ve 1980’li yıllar arasında kullanışmış mobilyaların günümüz modası ve trendlerine uygun bir hale getirilmesine deniliyor. Bizlere kasvetli binalar arasında çocuk cıvıltılarını tekrardan hissettiren ve eski yaşanmışlıkları tekrardan yaşamamızı sağlayan retro mobilyalar ev dekorasyonun çok fazla kullanıldığında boğucu görülebileceği için genellikle ev içerisine uyumlu olacak şekilde koltuk takımlarında kullanılıyor. Retro koltuk takımı, klasik yansımaları ile evlerinizde hem ciddi hem de şık bir görüntü elde edecektir. Fazla abartıya kaçmadan kendisini belli eden retro oturma grupları; ister spor isterseniz de klasik bir tarzınız olsun her tarza uygulanabilir. Önemli olan retro koltuk takımlarınızı hangi kalitede ve nereden seçtiğinizdir.

Retro ve Klasik Koltuk Takımları Nasıl Olmalıdır ve Nasıl Kombinlenebilir ?

Klasik koltuk ve klasik koltuk takımlarında retroya uyarlandığı zaman genellikle koyu renkler ön plana çıkıyor. Siyah, kahverengi, bordo gibi renklerin hakim olduğu klasik koltuk takımı modelleri, oturma odanıza ya da salonunuza çok klas bir görüntü verecektir. Aynı zamanda bu koyu görüntüden rahatsız olanlar için modernize edilmiş retro görüntülü klasik koltuk ve koltuk takımlarında bazı detaylandırmalar kullanılmaktadır. Bu tip koltuk takımlarında renkler genellikle mor, fuşya ve altın sarısı gibi detayla kullanılıyor. Bu sayede, daha yumuşak ve daha canlı gir görüntü elde edilmektedir.

Aydınlatma…

Klasik koltuk takımı modellerinin diğer bir dekorasyon önerisi de; aydınlatmalar. Evinize seçeceğiniz aydınlatmalar ile oturma grubuna bambaşka bir hava katabilirsiniz. Şık ve modern bir lambader veya avize ile klasik koltuk takımını biraz daha modernize edip meç edebilirsiniz.

Halı ve Perde…

 Halı ve perde seçimi tamamen sizin zevkinize uygun olarak yapılmalıdır. İsterseniz çok şık ama çok modern bir halı ve perde seçerek zıtlıkların uyumunu yakalayabilir, isterseniz de onları da klasik bir tarza seçerek klasik koltuk takımlarınızla birlikte evinizi muhteşem saraylardan çıkmış bir hale getirebilirsiniz.  

Ama unutmayın ki bir evin dekorasyonu o evde yaşayanların zevklerine göre yapılması gerekmektedir. Bu nedenle ilk önce aklınızda bir canlandırma yaparak klasik koltuk takımı ve aksesuarlarını bu doğrultuda aramalısınız. Eğer herhangi bir karar vermeden yola çıktıysanız, işinde uzman kişilerden dekorasyon desteği alabilir ve klasik koltuk takımı modellerini inceleyerek fikir elde edebilirsiniz.

En iyi ve aynı zamanda en uygun fiyatlı koltuk takımlarını incelemek için Masko Mobilya Kenti’e uğrayabilir ya da ürünlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.