Metal ve Ahşap Mobilyalar Nasıl Kullanılmalıdır?

Metal ve ahşap mobilyalar bu sezonda da oldukça popüler. Ev dekorasyonlarında nasıl kullanılması gerektiğini şimdi birlikte inceleyelim.

   

  Günümüzde hemen hemen herkesin bir ev dekorasyonu fikri bulunmaktadır. Bu ilk aşama için önemli olsa bile asıl önemli olan şey fikrinize uygun ev dekorasyonu ürünleri bulmaktır. Piyasada yüzlerce hatta binlerce model mobilya var. Fakat bu mobilya modelleri arasında iki çeşit mobilya türü var ki özellikle son yıllarda ülkemizde çok daha fazla tercih edilenler arasına girmeyi başarmış durumda. Bu mobilya çeşitlerini; metal mobilya ya da ahşap mobilya olarak iki kategori altında incelemek mümkün. Haydi şimdi gelin, son yıllarda neden bu türlerin daha fazla kullanıldığını ürün değerlendirmesi ile açıklayalım. 

NEDEN METAL VE AHŞAP KULLANIMI ARTTI?

   Metal ve ahşabın son yıllarda, özellikle mobilya sektöründe kullanımı gözle görülür şekilde arttı. Çünkü artık her şeyin yapaylık ve doğallıktan fazlaca uzak olmasından dolayı insanlar, yaşam alanlarında doğallığı ve sadeliği arıyor. Bu nedenle de hem sağlam hem de doğal yapısı ile ahşap ve metali, mobilyalarında kullanmak istiyor. Metal ve ahşap mobilyalar ayrı şekilde kullanılmanın yanı sıra birlikte de kullanıldıkları zaman çok güzel bir görünüm elde edilip farklı ambiyans oluşmasına yardımcı olabilir. 

  Aslında metal ve ahşap artışının temel sebepleri arasında şıklıktan ve havadan ziyade mobilyaların sağlamlığı yatıyor. Çünkü doğal olmasından ve sağlam yapısından kaynaklı bu hammaddelerden üretilen mobilyalar genellikle çok fazla dayanıklı oldukları için uzun yıllar kullanılabiliyor. Ekonomik olarak fazla güce sahip olmayan ve sürekli mobilya değişimi içerisine girmek istemeyen müşteriler en azından ürünün sağlam olması gereken yerlerinde metal ve ahşabın olmasına çok fazla dikkat ediyor diyebiliriz. 

METAL VE AŞHAP MOBİLYALAR ÜZERİNDE NASIL KULLANILABİLİR?

   Metalin kullanılacağı mobilyalar genellikle koltuk takımları ya da yemek odası takımları oluyor. Genel kullanım dışında sadece bazı detaylarında da kullanılan metal, ister ürünün tamamında olsun isterse sadece belli detaylarında kullanılsın, ürüne oldukça güzel bir hava katıyor. Aslında genel ürünlere bakıldığı zaman farklı tasarım ve daha modern bir görünüm elde etmek için metal aksesuarlar,  metal mobilya ayakları olarak da kullanılabilir. Koltuk takımları ya da yemek takımlarının ayaklarında kullanılan metal detaylandırmalar ürünleri daha gösterişli ve bir o kadar da şık gösteriyor. 

   Yaşam alanlarınızda doğallık olması, evlerinizi daha sıcak ve huzurlu bir hale getirecektir. Bu nedenle de dekorasyonlarda ahşap kullanımı, büyük derecede önem kazanmıştır. Ahşap mobilyalarda genellikle kullanılan masif ahşap, ahşap maddesinin en doğal ve en taze halidir. Dolayısıyla da masif ahşap mobilya, ev dekorasyonlarında kendini fazlası ile göstermektedir. Özellikle yemek masası takımlarında sıklıkla kullanılan masif ahşap, gösteriş ve asilliğin yanı sıra kişilere sağlık ve dayanıklılığı da sunmaktadır.