Reklam

Evcil Hayvan Dostu Kumaş

Evcil Hayvan Dostu Kumaş

img

Evcil hayvan dostu kumaş, özellikle evinde sevimli dostları olan kişilerin en çok merak ettiği ve diğer yandan en çok ihtiyaç duyduğu ev tekstili ürünlerinin başında geliyor.

Eğer bir evcil hayvanınız varsa ya da evcil hayvan almayı düşünüyorsanız evininizi de ona göre dekore etmeniz sonradan yaşayacağınız sorunların da önüne geçmiş olursunuz.

Özellikle koltuklarınızın deforme olmasını engelleyen evcil hayvan dostu kumaş sayesinde istediğiniz dekorasyonu hazırlarken koltuklarınızın döşemesini düşünmenize gerek kalmayacaktır. Böylece hem koltuklarınızı ilk günkü yeniliği ile kullanırken hem de minik dostunuzu evinizin her yerinde konforla ağırlayabilirsiniz. Bu nedenle de özellikle kediniz ya da köpeğiniz var ise mutlaka dekorasyonunuzda bu tarz kumaşlara ağırlık vermelisiniz.

Evcil Hayvan Dostu Kumaş Nedir?

Evcil hayvan dostu kumaş, koltuklarınızı ve diğer mobilyalarınızı evcil hayvanlarınızın hasarlarından korumak için kullanabileceğiniz işlevsel ev tekstili ürünlerinden birisidir. Eğer birlikte yaşadığınız bir evcil hayvanınız varsa zaman içinde ısırıkları, çizikleri ve tüyleri nedeni ile eşyalarınız deforme olmaya başlayacaktır. Özellikle koltuk gibi sürekli değiştirilemeyecek külfetli eşyalarınız için bu bağlamda son derece önemli bir üründür.

Normal kumaş türleri, evcil hayvanların ısırmasına ya da tırmalamasına dayanıklı değildir. Bu sebeple de sürekli eşyalarınızın zarar görme korkusu ile yaşarsınız. Ayrıca ansızın bir sürpriz ile karşılaşmanız da an meselesidir. İşte bu sürprizler ile karşılaşmamak adına evcil hayvan dostu kumaş modellerini dekorasyonuna uygun renklerde tercih edebilirsiniz.

Mikrofiber ve Leke Tutmayan Evcil Hayvan Dostu Kumaş

Evcil hayvan dostu kumaş kullanacaksanız mutlaka mikrofiber ve leke tutmayan özellikte olmasına özen göstermelisiniz. Temizliği son derece kolay olan ve leke tutmayan bu kumaş türü, hayvanınızın salya ve benzeri gibi lekelerinizi tutmaz ve evinizi kirli göstermez.

Diğer yandan evcil hayvanların yaşadığı evlerde en çok yaşanan sorun tüy sorunudur. Evcil hayvan dostu kumaş sayesinde bu sorundan da kurtulabilirsiniz. Mikrofiber olan hayvan dostu kumaş modelleri, tüy toplamadığı için temizliğe de uzun saatler ayırmanıza gerek kalmayacaktır. Dolayısıyla da bu kumaş türlerinin hem kullanım hem de temizlik açısından son derece işlevsel olduğunu söylemek mümkündür.